Urząd Miejski w Opocznie

Opoczno i Września zorganizują 31 maja wspólne prawybory do Eurparlamentu.
     Dotychczas największe i najsłynniejsze  prawybory odbywały się we Wrześni, w Wielkopolsce. Po dokładnej analizie wyników wrześnieńskich prawyborów tamtejsze władze doszły do wniosku, że dla podniesienia reprezentatywności wyników należałoby przeprowadzić równocześnie prawybory w innej, zbliżonej wielkością i liczbą mieszkańców gminie. Wybór padł na Opoczno, stąd też propozycja od burmistrza Wrześni Tomasza Kałużnego, aby tegoroczne prawybory do Europarlamentu zorganizować wspólnie.
     Jednym z argumentów do takiej organizacji prawyborów podnoszonym przez komitety wyborcze było preferowanie we Wrześni ugrupowań lewicowych, co nie przekładało się na wyniki ogólnokrajowe. Analiza wyników dotychczasowych wyborów w gminie Opoczno wskazała na zwiększone poparcie przez mieszkańców gminy ugrupowań prawicowych. Stąd też uśredniony wynik prawyborów z Wrześni i z Opoczna da według analityków najbardziej reprezentatywny i zbliżony do prawdziwych wyborów wynik.
     Władze samorządowe gminy z burmistrzem Janem Wieruszewskim na czele uważają, że prawybory w Opocznie to nie tylko okazja do wysondowania przedwyborczych preferencji, ale przed wszystkim znakomity element promocji gminy Opoczno. 
Dlatego też bez wahania przyjęliśmy propozycję Wrześni. - mówi burmistrz Wieruszewski. -  W najbliższy czwartek do Wrześni udaje się grupa samorządowców z Opoczna, aby tam zapoznać się ze specyfiką prawyborów, procedurami,  a także by nawiązać pierwsze robocze kontakty z osobami odpowiedzialnymi za prawidłowy przebieg i organizację imprezy.

Wszystko o PRAWYBORACH znajdą {Państwo na stronie www.prawybory.com.pl

 


 

Podmiot udostępniający informacje: Urząd Miejski w Opocznie Data stworzenia : 2009-03-30 14:30 Autor : Badura Dariusz Data publikacji : 2009-03-30 14:30 Osoba udostępniająca na stronie : Badura Dariusz Data ostatniej modyfikacji : 2022-02-21 09:25 Osoba modyfikująca : Badura Dariusz